BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Technologijų entreprenerystės 03.09d. paskaita

Sveiki sugrįžę į mūsų tinklalapį!  Paskaitą 03.09d. pradeda KTU docentas Dainius Martuzevičius. Mokslo prodekanas pasakoja apie Judrų Startuolį, ką vadiname Sartuolio principu ir kokie jie gali būti. Taip pat mokslo prodekanas kalba apie lankstaus produkto kūrimą, kas yra klientas ir koks turetų būti unikalus vertės pasiūlymas. Taip pat jis akcentuoja, jog reikia surasti savo pardavimų kanalus. Taigi, kokie yra etapai kuriant lankstų produktą?

 • Sugalvoti problemą
 • Susikurti minimaliai gyvą produktą
 • Ištestuoti potencialius vartotojus, atlikti tyrimą, ar kiti žmonės galvoja taip pat kaip ir tu
 • Sukurti realius žmones su realiais pinigais, kurie juos panaudotų, kad panaikintų problemą
 • Žymiausio pasaulyje boksininkas Mike Tyson: ,,Visi turi planą, kol negauna į nosį”. Taip cituodamas Doc. D. Martuzevicius įspėja studentus, kad pradedant verslą nuo pat pradžių nebus lengva, tačiau reikia nuolat ieškoti problemų ir galvoti, kaip būtų galima jas išspręsti. Visa tai jis aiškina rodydamas studentams ” Judraus startuolio verslo modelio drobę”.
  Antroje paskaitos dalyje savo patyrimais pasidalina Startuolio „SolidEducation.lt” kūrėjas P. Paškevičius. „Europoje šiandien trūksta apie milijono programuotojų, antra tiek – Amerikoje. Vien Lietuvai jų reikėtų apie 5 tūkstančių, o per metus mūsų universitetus baigia vos tūkstantis,“, – skaičius beria 13 metų programuotoju dirbantis ir beveik tiek pat metų programavimo mokantis kitus P. Paškevičius. Taip startuolis apibūdina savo problemą pasaulyje, todėl jis įkuria savo kompaniją „SolidEducation.lt”, kurioje moko moksleivius dvylika mėnesių kurti žaidimus. Taip jis sprendžia problemą, skatindamas moksleivius prisijungti prie “Startup” aplinkos, platindamas jį Facebook tinklalapyje. Taip pat įmonės vadovas pabrėžia, kad reikia akcentuoti žmonėms tai, ką jie nori išgirsti. Galiausiai startuolis kalba apie protingas išlaidas: kur išeina mūsų pinigai, apgalvoti, kur išleisti visus mūsų pinigus, ką daryti, kad verslas atsipirktų dešimt kartų, nei jam buvo išleista.

  Doc. Dainius Martuzevicius

  Cheminės technologijos fakulteto mokslo prodekanas Dainius Martuzevičius

  Startuolio „SolidEducation.lt" kūrėjas P. Paškevičius

  Patiko (0)

  Rodyk draugams

  No comments yet. Be the first.

  Rašyk komentarą